W dniu 16 czerwca odbył się piknik po raz pierwszy zorganizowany przez dwie parafie z Jawornika – ewangelicką i katolicką. Dzięki współpracy udało się razem w miłej i wesołej atmosferze spędzić niedzielne popołudnie. Mimo że początkowo pogoda nie dopisywała i bez parasoli trudno było się obyć, ostatecznie dość szybko warunki atmosferyczne uległy poprawie i do końca świeciło mocne słońce, sprzyjając tym samym naszemu spotkaniu. Również dopisała frekwencja – zarówno najmłodszych, jak i najstarszych parafian z obydwu kościołów.
Już od 15:00 plac zabaw przy ul. Jodłowej wypełnił się śmiechem dzieciaków, które w żywiołowy sposób reagowały na skecze prezentowane przez zaproszony  zespół clownów. Najmłodsi uczestnicy dodatkowo mogli swoją energię wyładować, szalejąc w nadmuchanym zamku- będącym jednym z wielu atrakcji tego dnia. Natomiast młodzież zaangażowała się w przeprowadzenie meczu siatkówki i różnych innych gier, konkursów czy zabaw. Niewątpliwie dużo emocji wśród starszych, jak i młodszych uczestników spowodowało losowanie fantów – niespodzianek.
Oczywiście, nie zabrakło nie tylko towarzyskich rozmów, ale i strawy bardziej cielesnej, czyli kiełbasek z grilla oraz ciast, przygotowanych przez jawornicką młodzież, w ten sposób zbierającą fundusze na wakacyjny wyjazd w Bieszczady.
Był to z pewnością mile spędzony czas, a pomysł organizowania tego typu integrujących spotkań wart jest kontynuacji. O czym z pewnością w przyszłości nie zapomną organizatorzy imprezy – ksiądz Sławek i pastor Zdzisław.
M.B.