23 grudnia 2007 roku, czyli tuż przed świętami, w Parafii w Wiśle Jaworniku odbyło się, tradycyjnie już jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca, nabożeństwo rodzinne.
Nabożeństwo ze spowiedzią i Komunią Świętą odprawił proboszcz – ks. Zdzisław Sztwiertnia wraz z, pochodzącym z Jawornika, studentem IV roku CHAT-u w Warszawie – Mateuszem Chmielem. Natomiast o oprawę artystyczną zadbały najmłodsze dzieci, które pod kierunkiem opiekującej się nimi młodzieży zaprezentowały ciekawy program artystyczny. Nasi milusińscy wygłosili pięknie i bez tremy krótkie fragmenty biblijne, które równocześnie pojawiły się na ekranie. Dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej społeczność zgromadzona w kościele miała okazję nie tylko wysłuchania ważnych wersetów przypominających o najważniejszym ewangelicznym przesłaniu dotyczącym każdego nawróconego grzesznika, któremu Bóg obiecuje przebaczenie grzechów i życie wieczne, ale również mogła odczytać i obejrzeć ich wizualną wersję.
Dzieci uczęszczające na szkółkę niedzielną przygotowały również przedstawienie, które zbór miał możliwość zobaczyć w czasie wigilijnego nabożeństwa. Natomiast zarówno podczas nabożeństwa rodzinnego, jak i wigilijnego piękne kolędy zaśpiewał parafialny chór mieszany.
Te wspólnie spędzone spotkania, w których oprócz parafian brali udział również uczestnicy wczasów świąteczno - noworocznych, był z pewnością zachęceniem dla wszystkich, by z nadzieją i radością przeżyć bożonarodzeniowy czas.