Pobyt naszej 57 osobowej grupy z całej Polski w okresie 22.12.2007-02.01.2008 r. w Jaworniku był dla nas wszystkich niekończącym się prezentem bożonarodzeniowym. Obdarowani przez Pana w nadmiarze wszelkimi łaskami, w atmosferze ciepła rodzinnego i słonecznej, bezwietrznej pogody i my sami staliśmy się dla siebie prezentem; podnosząc się na duchu ciepłym słowem i wzajemną życzliwością.
„Jak miłe są na górach nogi tego, który zwiastuje radosną wieść, który ogłasza pokój, który zwiastuje dobro, który ogłasza zbawienie, który mówi do Syjonu: Twój Bóg jest Królem”. Izajasz 52,7
Nasz turnus powitał w sobotę 22.12.2007 r. proboszcz parafii w Wiśle-Jaworniku, będący jednocześnie odpowiedzialnym za wzorową organizację całego naszego pobytu. Niezależnie czuliśmy stałą opiekę studenta ChAT-u Oskara Wilda, a cały personel kuchni prześcigał się w dogadzaniu naszemu podniebieniu. Osoby mające problemy ze zdrowiem mogły liczyć na miejscu na udzielenie pierwszej pomocy medycznej.
Nasze nabożeństwa w kaplicy Domu parafialnego ubogacały występy chórów, zespołów dziecięcych i młodzieżowych.
Piękna, słoneczna pogoda skłaniała do częstych spacerów gdzie puszysty śnieg na tle malowniczego pasma Beskidów bawił nasze oko. Zorganizowany kulig stanowił dodatkową atrakcję. Popołudnia i wieczory to nie tylko wspólne kolędowanie, ale i spotkania z poezją oraz koncerty muzyczne. Projekcja zaś filmu „Luter” stanowiła pogłębienie naszej wiedzy o wielkim reformatorze kościoła.
W Nowy 2008 rok weszliśmy w radosnej atmosferze dziękując Panu śpiewem podczas godzinnego nocnego kolędowania w naszej kaplicy. Był też czas na noworoczne życzenia w szampańskiej atmosferze i tanecznych pląsach. To czego nam jedynie brakowało to czasu; czasu by się nudzić; czasu by pomyśleć co z nami będzie gdy to wszystko kiedyś się skończy… wtedy pozostaną nam w sercu wspomnienia, których nikt nam nie odbierze. One będą nam służyć ku wzmocnieniu by czerpać z nich radość nawet w pochmurne dni naszego życia, by wołać z duszy całej: Jestem szczęśliwa bo moim Odkupicielem jest Święty Izraelski, a wybranym mężem sam Bóg Wszechmogący.
Uczestniczka