W dniach od 23 do 25 listopada w Parafii Ewangelickiej w Wiśle Jaworniku odbyła się ewangelizacja, którą poprowadził ks. Jan Kurko ze Skoczowa. Swoje piątkowe wystąpienie rozpoczął w nietypowy sposób, mianowicie od opowiedzenia … bajki o żołnierzu wracającym z wojny. Zwykła historia okazała się świetnym punktem wyjścia do mówienia o rzeczach fundamentalnych dla człowieka – o śmierci i życiu wiecznym. Warto przemyśleć sobie słowa, którymi podzielił się pastor, o tym, ze Bóg, dając nam zakazy i przykazania, nie stara się nas usilnie ograniczyć, ale chronić. Najważniejszą kwestią jest bezgraniczne Mu zaufanie, bo tylko w ten sposób mamy pełne poczucie bezpieczeństwa.
Zwiastowanie Słowa Bożego ks. Kurko kontynuował w sobotnie popołudnie, a następnie podczas niedzielnego nabożeństwa. Odwołując się do ewangelicznej przypowieści o bogaczu i Łazarzu wskazywał na potrzebę podjęcia indywidualnej decyzji jeszcze za życia. Tekst biblijny mówi wprost, albo uwierzysz, zostaniesz wyzwolony i doświadczysz życia wiecznego, albo skazujesz się na potępienie i życie w krainie umarłych. Pastor przypomniał również biblijną prawdę, że mamy ogromną obietnicę nowego życia, bez łez i bólu w stałej łączności z Bogiem. Warto ją przyjąć do swojego serca, podejmując ostateczną decyzję dotyczącą własnej przyszłości.
Słuchaczami podczas ewangelizacji byli nie tylko parafianie, ale także goście ze Skoczowa. Zarówno zespół instrumentalny „Dzwonki”, jak i wokalny zespół młodzieżowy zaprezentowali ciekawy repertuar muzyczny na spotkaniu w piątkowe popołudnie. A świadectwem podzielił się jeden z młodych ludzi ze Skoczowa. Natomiast o stronę muzyczną w niedzielę zadbali gospodarze czyli zespół młodzieżowy, dziecięcy oraz chór mieszany.
Był to niewątpliwie szczególny czas, pozwolił zebranym na spędzenie wspólnych przyjemnych chwil, ale, mam nadzieję, zainspirował także do budujących przemyśleń na temat osobistych relacji z Bogiem.