Reprezentujący naszą Parafię: Karolina Czyż i Andrzej Karkoszka uzyskali status finalisty. W konkursie plastycznym uczeń klasy 3 Mateusz Pliszczyński zdobył wyróżnienie. Gratulujemy.

Finał siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2013/2014 odbył się 22 marca br. w Bielsku-Białej. Uczestniczyło w nim blisko 150 ewangelików z diecezji: cieszyńskiej, katowickiej, mazurskiej, pomorsko-wielkopolskiej oraz warszawskiej.

Pytania co roku obejmują inną partię Biblii. Tym razem młodzi ludzie musieli wykazać się znajomością dziejów Mojżesza. Pytania, na podstawie 2. oraz 5. Księgi Mojżeszowej, przygotowali: diakon Ewa Below, ks. Dariusz Dawid, ks. Tomasz Bujok, ks. Łukasz Gaś, Beata Reske, Karina Wowry, diakon Renata Raszyk oraz ks. Jan Raszyk.

 

Zwycięzcami zostali, w kategorii szkół podstawowych: pierwsze miejsce – Alicja Dorda z Jastrzębia-Zdrój, drugie – Maria Chudecka z Cieszyna, trzecie miejsce – Ryszard Stekla z Jaworza. W kategorii gimnazjów pierwsze miejsce zajęła Maja Sellmer z Poznania, drugie – Maurycy Janicki z parafii Świętej Trójcy w Warszawie, trzecie – Patrycja Kowalska z Golasowic. Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepsza okazała się Stella Madejska z Cisownicy. Po niej uplasowali się kolejno Anna Adamus z Bielska (Bielsko-Biała) oraz Wojciech Kopel z Cieszyna

 

W tym roku po raz pierwszy nagrodzono osoby, które znalazły się w finale po raz szósty. Dyplom honorowy dla Superfinalisty otrzymali: Wojciech Kopel z Cieszyna oraz Radosław Grabiec z Drogomyśla.

 

Wręczono także nagrody laureatom konkursu plastycznego Życie Mojżesza, w którym uczestniczyły dzieci z klas I-III. Nadesłano 127 prac. Za najlepsze uznano prace: Adama Barona z parafii w Drogomyślu, Tymoteusza Prostaka z parafii w Krakowie oraz Stanisława Prochowskiego z parafii w Katowicach.

 

Statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe w ewangelickim kościele Zbawiciela zdobywcą najwyższych miejsc wręczali biskup Kościoła Jerzy Samiec oraz biskup diecezji cieszyńskiej Paweł Anweiler. Pozostali laureaci i finaliści otrzymali dyplomy oraz „Atlasy biblijne”, które podarowało uczestnikom Towarzystwo Biblijne.

 

Konkurs, którego celem jest zachęcenie do codziennej lektury Pisma Świętego oraz do aktywności intelektualnej i zaangażowania religijnego, organizowany jest przez Wydawnictwo Augustana w Bielsku-Białej oraz Generalnego Wizytatora Nauczania Kościelnego. W trzech etapach – parafialnym, diecezjalnym i ogólnopolskim – uczestniczyło ponad 1000 osób z całego kraju.

 

Więcej: Zwiastun Ewangelicki