Wtorek 18.00 - 20.00 to czas, który rezerwujemy na próbę chóru mieszanego. 17 stycznia spotkaliśmy się, ale głównie w celu podsumowania naszej działalności za 2011 rok. W ciągle trwającej jeszcze świątecznej aurze, przy światłach świec i odświętnie przybranych stołach pragniemy przede wszystkim podziękować Panu, że bezpiecznie przeprowadził nas przez miniony rok oraz dał siły i chęci do wielbienia Go pieśnią, a okazji było wiele.

 

Śpiewem ubogacaliśmy święta i uroczystości parafialne. Czynnie uczestniczyliśmy w trzech koncertach w kościele w Wiśle Centrum razem z chórami wiślańskich Parafii i z orkiestrą misyjną. Kolędowaliśmy w Międzyrzeczu. W czerwcu wystąpiliśmy na Diecezjalnym Święcie Pieśni w Pasymiu na Mazurach oraz podczas nabożeństwa w Dźwierzutach. Śpiewaliśmy na pogrzebach naszych parafian. Śpiewem pożegnaliśmy naszego wieloletniego prezesa chóru śp. Józka Pilcha.

Prezes chóru Zbyszek Czyż nie szczędził ciepłych słów pod adresem Pani dyrygent Janiny Polok, członków Zarządu, duchowego opiekuna chóru ks. Zdzisława Sztwiertni oraz całej chórowej rodziny.

W trakcie spotkania obejrzeliśmy prezentację multimedialną z "Wiślańskiego kolędowania - grudzień 2011". Była też okazja do złożenia życzeń i wyśpiewania pieśni urodzinowej naszemu najmłodszemu chórowemu koledze Danielowi Pilchowi.

Na zakończenie - wiele ambitnych planów na 2012 rok. Także prośba do tych wszystkich, którzy z różnych powodów przerwali śpiewanie, aby powrócili, by wspólnie z nami śpiewać Bogu na chwałę oraz zachęcali do tej wdzięcznej służby swoich bliskich.