Po wigilijnej kolacji, w świątecznej atmosferze parafianie z Wisły Jawornika zgromadzili się w kaplicy, by wspólnie w śpiewie i modlitwie wyrazić swoją radość z przyjścia Zbawiciela, Jezusa Chrystusa na świat. Do refleksji skłaniał nie tylko przywołany przez proboszcza ks. Zdzisława Sztwiertnię biblijny tekst z ks. Izajasza o tym, że „lud, który chodzi w ciemności, ujrzy światło wielkie, nad mieszkańcami krainy mroków zabłyśnie światło”, ale także bogaty program muzyczny przewidziany na to spotkanie. Mieliśmy okazję wysłuchać pieśni wykonanych przez dwóch solistów – Martynę i Piotra, a także duet siostrzany – Anię i Martę, które zagrały na flecie i skrzypcach mało zanany utwór „Gwiazdo świeć, kolędo leć”. Piękne kolędy, m. in. „O gwiazdo betlejemska” czy „Dziecino słodka czemu drżysz”, stanowiły repertuar chóru parafialnego oraz młodzieżowego zespołu muzycznego przygotowany na ten świąteczny wieczór.

Kontynuację śpiewów uwielbiających Pana za Jego miłość i pokój były kolejne nabożeństwa, które odbyły się w następnych dniach – 25 i 26 grudnia. W drugi dzień świąt miało ono charakter bardzo rodzinny, gdyż w śpiewie prowadziła zbór młodzież, a kilka utworów wykonały dzieci, które tego samego dnia zaprezentowały się w teatrze w Cieszynie na tradycyjnym kolędowaniu. Kazanie wygłosił zaproszony na nabożeństwo - ks. Jan Gros.

W tym szczególnym Bożonarodzeniowym czasie pamiętało o naszej parafii wiele osób, od których otrzymaliśmy życzenia przekazane przez ks. Sztwiertnię. Wysłane zostały zarówno z bliska, z sąsiadujących parafii, a także z najodleglejszych stron. To życzenia od misjonarzy z Etiopii, wspieranych przez nasz zbór:

Drodzy w Panu Jezusie,

Życzymy Wam jak najradośniej i spokojnie spędzonych Świąt Bożego Narodzenia oraz Bożego błogosławieństwa w Nowym 2012 roku! Oby Pan Jezus prowadził Was każdego nowego dnia w swoim Duchu i w swojej Mocy.

Ze świątecznymi uściskami i pozdrowieniami,

Iza Karpienia i Tamyru Tybebu