W dniu 31 marca, w ramach rekolekcji, dzieci ze szkóły podstawowej wraz z młodzieżą gimnazjalną z Wisły Jawornika, pojechały do kina zobaczyć spektakl teatralny „Król Narnii”. Przedstawienie to powstało na podstawie książki C. S. Lewisa pt. "Lew, Czarownica i stara szafa".  W polskiej wersji językowej spektakl zaprezentowali aktorzy teatru "Lwia Paszcza" z Krakowa.

Przedstawienie składało się z dwóch aktów, przedzielonych 15-minutową przerwą. Inscenizacja - wbrew przyjętym standardom - rozpoczęła się nie na scenie, lecz pośród publiczności. Dopiero stamtąd aktorzy przenieśli się na scenę, gdzie - prócz kilku rekwizytów - znajdowała się stara szafa, po wejściu do której, artyści odnajdywali się w zupełnie innej rzeczywistości. Trafiali oni bowiem do słynnej Krainy Narnii, w której to panował niewyobrażalny chłód. Krakowscy aktorzy przedstawili licznie zebranym widzom barwną historię zmagania się głównych bohaterów ze złą królową Narnii, gdzie dobro ostatecznie zwyciężyło. W oglądanym przez nas spektaklu znajdujemy konkretne odniesienia do biblijnej historii zbawienia. Ilustruje to chociażby scena ofiarowania się Aslana na kamiennym stole za człowieka.

Interesująca sceneria, wspaniałe efekty dźwiękowe i świetlne oraz pełny profesjonalizm gry aktorskiej, przykuły uwagę widza w każdym wieku.

Dialog aktorów przeplatany był co pewien czas piosenkami, niosącymi - podobnie jak całe przedstawienie - stosowne przesłanie.

Po zakończonym występie aktorzy nie udali się za kulisy, lecz wyszli do widzów oraz stawali do pamiątkowych zdjęć.

Przedstawienie bardzo spodobało się młodym widzom, pozostawiając ich jeszcze długo pod jego urokiem oraz pobudzając do refleksji.

KP