Wycieczka na Za Kamień 25.08.2019

W niedzielę 25 sierpnia b.r., grupka naszych parafian z gośćmi z parafii z Wisły Malinki, wybrała się Za Kamień pod Czantorią, w Nydku, w republice Czeskiej. Znajduje się tam jeden z leśnych kościołów, gdzie w czasach kontrreformacji ewangelicy mogli zbierać się na tajnych nabożeństwach. Wspólnie z współwyznawcami z Śląskiego Kościoła Ewangelicko Augsburskiego Wyznania (SCEAV), mogliśmy uczestniczyć w spotkaniu, przy słowie Bożym, które poprowadził dyrygent orkiestry dętej z Bystrzycy Jiří Rusz. Orkiestra zadbała również o oprawę muzyczną uroczystości. Słowem Bożym służył pastor Pavel Taskaz Ostrawy, a swoimi świadectwami podzielili się miejscowi parafianie z Nydku.

Dni dobrej nowiny 12-15 sierpnia - Relacja

W dniach od 12 do 15 sierpnia odbywały się w naszej parafii Dni Dobrej Nowiny. Każdego dnia w sali szkółkowej gromadziło się ok. 50-60 dzieci. Program rozpoczynaliśmy od modlitwy i wspólnego śpiewu. Następnie Obieżyświat w interesujący sposób wprowadzał nas w tematykę spotkania. Dzieci poznawały rzeki płynące w Izraelu (Jordan, Charod, Kerit) i dowiadywały się jakie cuda miały tam miejsce. Po pracach plastycznych przechodziliśmy do jadalni, gdzie czekały na nas ciasta, kanapki z nutellą, chrupki, owoce i napoje. Potem najmłodsi mogli dać upust nagromadzonej energii w czasie różnych konkurencji sportowych i gier. Dodatkową atrakcją była wizyta strażaków z OSP Wisła Jawornik, którzy prowadzili szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, a także zabawy z wodą.
Trochę inaczej wyglądał czwartek, kiedy to wyruszyliśmy na wycieczkę na '' Czupel".
Wyprawa zakończyła się rozdaniem nagród za zdobyte odznaki turystyczne (pieczątki) oraz obiadem w formie pizzy.
Natomiast w niedziele 18 sierpnia w czasie nabożeństwa dzieci zaśpiewały dwie piosenki szkółkowe, a zborownicy mogli obejrzeć prezentację zdjęć z DDN.
Jesteśmy Bogu wdzięczni za Jego ochronę, prowadzenie i właściwą pogodę. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizacje DDN, wspierali nas modlitewnie i finansowo. Mogliśmy doświadczyć tego, że Ojciec w niebie "potrafi daleko więcej uczynić ponad to wszystko, o co prosimy albo o czym myślimy" (Efez. 3,20b).

 

Podziękowania za 23 lata pracy Pani Krystyny Cieślar

Niedziela 28 lipca 2019.

„Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem.

W wyznaczonym przez Ciebie czasie pragniemy odpocząć od swojej pracy, zaśpiewać Tobie na chwałę i uwielbiać Cię po wieki wieczne.”

Te słowa zostały wypowiedziane podczas niedzielnego nabożeństwa przez ks. Zdzisława Sztwiertnię do p. Krystyny Cieślar. Po 23 latach służby w Parafii w Wiśle Jaworniku, uzyskawszy uprawnienia emerytalne p. Krysia przeszła na emeryturę. W imieniu Parafii słowa podziękowania za wykonaną służbę przekazał proboszcz Parafii wraz  z kuratorem.

Dziękujemy za wykonaną służbę oraz życzymy Bożego błogosławieństwa i zdrowia na dalsze dni.

 

 

Jawornik English Camp 2019 - relacja

15 lipca o godzinie 15:00 ściany budynku przy ulicy Jodłowej 8a znów wypełniły się mnóstwem powitań, prowadzonych rozmów oraz radością z ponownego spotkania. Tak zaczął się kolejny Jawornik English Camp.
Jak co roku plan dnia był prosty do zapamiętania. Dzień zaczynał się od pobudki – pierwsza przeprowadzona przez uczestników była o 5:30, ostatnia przeprowadzona już przez opiekunów odbyła się o 7:58. Po nabraniu sił na śniadaniu, każdy miał czas by posprzątać swój pokój – efekty były różne, ale wierzymy, że każdy starał się jak tylko mógł najlepiej. O godzinie 9:30 dzwonek wzywał nas do kaplicy, by poznawać Boga jeszcze lepiej. W tym roku skupiliśmy się na złych dniach biblijnych bohaterów i tym w jaki sposób Bóg podawał im pomocną dłoń.

Czytaj więcej...