A jednak się udało...

Rok 2008 rozpoczął się dość nietypowo dla organizatorów X Olimpiady Dzieci i Młodzieży Ewangelickiej, tj. dla wiślańskich parafii (Głębce, Centrum i Jawornik). Komitet Organizacyjny, któremu przewodniczył proboszcz Parafii z Jawornika - ks. Zdzisław Sztwiertnia, z niepokojem śledził warunki pogodowe. Rzeczywiście, aura była na tyle niesprzyjająca, że o ile inauguracja w Wiśle Jaworniku odbyła się zgodnie z planem 18 stycznia, o tyle przebieg samych zawodów przesunięty został na 17 lutego. Tym razem pogoda dopisała i w piękny, słoneczny, choć nieco mroźny poranek zawodnicy udali się na stok Stożka. Zaangażowano środki techniczne, zorganizowano dobre warunki socjalne, obsługę sędziowską i pracowników GOPR, służbę porządkową i obsługę biura zawodów. Pozyskano wielu sponsorów rozumiejących potrzebę wspierania idei sportowej rywalizacji w duchu uczciwej i dobrze pojmowanej konkurencji.

Świetnie wytyczona i przygotowana trasa narciarska pozwoliła na przeprowadzenie zawodów zarówno w głównej konkurencji, czyli slalomie gigancie, jak i w snowboardzie w kilku kategoriach wiekowych. Mimo mniejszej liczby zawodników - w sumie wystartowało 130 zawodników reprezentujących 14 parafii - niż w poprzednich latach (ze względu na przesunięcie terminu olimpiady, jak i panującą grypę) emocji było wiele. Tym bardziej że przybyła publiczność podgrzewała atmosferę, dopingując bliskich czy też przedstawicieli swojej parafii.

Ostatnim punktem programu tegorocznej Olimpiady Zimowej był ciepły posiłek przygotowany przez organizatorów dla zawodników i kibiców oraz uroczystość wręczenia najlepszym dyplomów i nagród. Medale zdobyło 11 parafii, a zwycięzcą zarówno w klasyfikacji punktowej, jak i medalowej okazała się Parafia z Wisły Głębiec.

M.B.