Wyścig wokół Jeziora Czerniańskiego z okazji jubileuszu 500 lat Reformacji.

Organizatorem sztafety była Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle-Czarnem. Sztafetę Rowerową 500 objął honorowym patronatem Biskup Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP - ks. bp Adrian Korczago
Wyścig odbył się w Wiśle-Czarnem, na 5-cio kilometrowej pętli wokół Jeziora Czerniańskiego, w dniach 2-3 czerwca 2017 r.

Zawodnicy pokonywali dowolną ilość pętli, istotne było, aby drużyna zaliczyła 100 pętli wokół jeziora. Wyścig odbywał się w normalnym ruchu drogowym, zgodnie z zasadami i przepisami Kodeksu Drogowego. 

W sztafecie wystartowała drużyna "My są stela", której trzon stanowili członkowie naszej Parafii: Sławomir Śliż - kapitan, Marcin Cieślar, Łukasz Burian, Tomasz Goryczka, Marek Goryczka i Ilona Cieślar-Śliż.
Po 18 godzinach rywalizacji (dzień, noc, dzień), przy pięknej słonecznej pogodzie nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce w kategorii open zdobywając piękny puchar. Serdecznie gratulujemy. Wspólna rywalizacja zakończyła się wręczeniem pucharów i medali najlepszym przez Biskupa Diecezji ks. Adriana Korczago. Spotkanie zakończyło się koncertem Adama Bubika z zespołem z Czech.