W środę 12 października w naszej Parafii miało miejsce spotkanie z Anią Pinkas, misjonarką Centrum Misji i Ewangelizacji w Dziegielowie pracującą w Egipcie.

 

Anna Pinkas jest pielęgniarką (absolwentką Akademii Medycznej w Katowicach). Od października 2015 r. pracuje w chrześcijańskim szpitalu w Asuanie. Ośrodek prowadzi Wspólnota Ewangeliczna Bliski Wschód (Evangeliumsgemeinschaft Mittlerer Osten - EMO). To międzynarodowa i międzywyznaniowa organizacja, która chce przekazywać biblijną nowinę o Bożej miłości ludziom posługującym się językiem arabskim. Czyni to zarówno za pomocą słów, jak i czynów. Działa w Egipcie, Sudanie, Erytrei, północnej Afryce, a także w Europie pośród arabskojęzycznych. Przygotowania Anny Pinkas do służby w szpitalu w Egipcie trwały wiele lat.  Ma za sobą m.in.: kilkumiesięczną praktykę w Wielkiej Brytanii w ReachAcross (organizacji pracującej wśród imigrantów) połączoną z nauką języka angielskiego; szkolenie w siedzibie EMO w Niemczech oraz dwukrotny wyjazd orientacyjny do szpitala w Asuanie. Od września 2014 do maja 2015 r. przebywała w Kairze, gdzie intensywnie uczyła się języka arabskiego. We wrześniu 2015 r. Ania przeprowadziła się do Asuanu, gdzie znajduje się szpital, w którym pracuje. 

Spotkanie upłynęlo w miłej atmosferze. W trakcie spotkania Ania zaprezentowała projekcję multimedialną przybliżającą jej służbę wśród potrzebujących, którzy pochodzą głównie z biednych i najbiedniejszych klas społecznych. EMO pomaga im całościowo, troszcząc się o ich ducha i ciało, bez względu na wyznanie czy pochodzenie etniczne.