Drużyny ewangelickich parafii z Wisły uczestniczyły w drugi weekend listopada w XVII Ewangelickim Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar im. ks. Andrzeja Hauptmana w Zabrzu.   

 
W tym roku w turnieju wzięło udział aż 25 drużyn z różnych parafii diecezji katowickiej i cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Wisłę reprezentowały trzy drużyny z parafii w centrum (w tym dwie kobiece), dwie z Jawornika (seniorzy i juniorzy) oraz jedna z Czarnego.   
 
Bezkonkurencyjni okazali się juniorzy z parafii Jawornik, którzy pod wodzą kapitana Jakuba Niemczyka wygrali wszystkie rozegrane mecze i w znakomitym stylu zdobyli puchar. W finale ekipa Jawornika pokonała Cisownicę. Warto podkreślić, że w drużynie nie było słabych ogniw, a wszyscy zawodnicy zagrali na najwyższym poziomie. W mistrzowskim zespole wystąpili: Andrzej Cieślar, Grzegorz Murdzia, Marcin Kwiatkowski, Damian Burian, Tymoteusz Pękała, Jakub Czyż, Damian Pilch i wspomniany Jakub Niemczyk, który otrzymał tytuł najbardziej wartościowego zawodnika turnieju.  
 
 
Sporą sensacją okazały się występy dwóch drużyn kobiecych z parafii w Wiśle centrum - po raz pierwszy w historii organizatorzy dopuścili dziewczyny do rywalizacji w kategorii męskiej. Juniorki z Wisły zaprezentowały wysoki poziom techniczny gry, nieustępliwą postawę na boisku, walkę do ostatnich minut o każdą piłkę i niejednemu rywalowi napędziły sporo strachu. Pierwszego „żeńskiego gola” w dziejach turnieju zdobyła Ania Wisełka, która jednocześnie była jednym z najmłodszych uczestników rozgrywek.   
 
Juniorzy z parafii w centrum i Czarne, a także seniorzy z Jawornika odpadli w fazie grupowej turnieju, ale przegrali po imponującej walce w każdym meczu.  
 
Ewangelickie Turnieje Piłki Nożnej Halowej odbywają się od 1998 roku. Zainicjował je ówczesny proboszcz gliwicki ks. Jerzy Samiec, dla upamiętnienia ks. Andrzeja Hauptmana, proboszcza parafii zabrzańskiej - przyjaciela młodzieży i zapalonego kibica piłkarskiego, który zmarł przedwcześnie w tymże roku. Tradycje organizacji turniejów kontynuują ewangelickie parafie w Gliwicach i w Zabrzu.  
 
foto: www.gliwice.luteranie.pl