Mimo trudnych warunków na drodze, do Wisły-Jawornika dotarła spora liczba młodych osób na Mega zimowe spotkanie młodzieży, organizowane przez parafię w Wiśle-Jaworniku i Diecezjalną Komisję Młodzieżową Diecezji Cieszyńskiej, połączone z inauguracją XIII Zimowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży Ewangelickiej. Zgromadzonych przywitał ks. Marek Michalik, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieżowy. W uwielbieniu uczestników prowadził zespół "Cześć" z Wisły-Malinki.

Słowem Bożym z zebranymi dzielił się ks. Łukasz Stachelek omawiając historię Dawida i Saula. Wskazywał, iż obaj byli uzdolnieni przez Boga, zwycięzcy, przywódcy. Jednak w ich stosunku do Boga, w osiąganiu celów kierowali się różnymi motywami. Przyrównując ich zachowanie do zachowania sportowców - Saul nie zawsze grał z Bogiem fair, Dawid natomiast w początkowym okresie swego życia postępował zgodnie z Bożą wolą - zachęcał zebranych do naśladowania postawy Dawida w codziennym życiu i wskazywania na Boga swoim zachowaniem nie tylko w trakcie sportowych zmagań, lecz wszędzie tam, gdzie Bóg ich postawi. 

Do zebranych słowa pozdrowienia wygłosili: poseł Czesław Gluza, burmistrz Wisły Tomasz Bujok, Adam Małysz - znakomity skoczek narciarski. W imieniu organizatorów do uczestników zwrócił się ks. Zdzisław Sztwiertnia, przedstawiając program Zimowej Olimpiady, zapraszając wszystkich do Istebnej na "Złoty Groń" w sobotę i na "Jonidło" do Wisły-Centrum w niedzielę.

Po spotkaniu uczestnicy mogli spędzić czas przy ognisku, piekąc kiełbaski. 

zdjęcia: Szymon Brodacki