Była to wyjatkowa w naszej Parafii niedziela.  W czasie nabożeństwa rodzinnego, które prowadził nasz zespół młodzieżowy miał miejsce chrzest Antonii Jasińskiej. Podziękowaliśmy Bogu za miniony rok szkolny, a po nabożeństwie był czas na gry i zabawy, którymi przywitano wakacje.

 

Po południu grupa naszych parafian wybrała się do Zakamienia, gdzie w historycznym miejscu miało miejsce spotkanie wiernych ze Słowacji, Czech i Polski. Przypomniano wydarzenia z roku 1654, kiedy to odebrano na Śląsku Cieszyńskim wszystkie kościoły. Nabożeństwa odbywały się m.in. w takich miejscach jak Zakamień pod Czantorią. Słowem Bożym podzielił się ksiądz z Żyliny, ponadto wysłuchaliśmy ks. Jakuba Retmaniaka z Luterańskiego Kościoła na Zaolziu oraz ks. Romana Raszkę z Bystrzycy. Słowa pozdrowienia przekazał ks. Zdzisław Sztwiertnia z Wisły Jawornika.. Po wspólnym uwielbieniu Pana śpiewem, słowem i modlitwą spędziliśmy jeszcze wspólnie czas na rozmowach i pieczeniu kiełbasy. W drodze powrotnej złapał nas ulewny deszcz.

Szczęśliwie powróciliśmy do Jawornika z postanowieniem, że za rok znów wybierzemy się na pieszą wycieczkę na Zakamień.