„Miejsce Boga w naszym życiu” to temat kolejnego wykładu pani Ilony Hajewskiej (mediatora rodzinnego) wygłoszonego podczas spotkania dla małżeństw w poniedziałkowe popołudnie 24. lutego w Parafii w Wiśle Jaworniku. W sposób jednoznaczny i wyrazisty podzieliła się swoimi przemyśleniami dotyczącymi kwestii, na czym polega życie człowieka zakorzenionego w Panu Bogu, autentycznie oddanego Jego osobie.

Wskazując na to, że jedynie życie z Nim na co dzień, wytrwałość podczas  prób i cierpienia, bycie szczerym i odważnym świadczy o obecności Boga w życiu człowieka. Jeśli Chrystus jest w sercu, to nie ma żadnych przeszkód, by móc głosić Ewangelię i nie obawiać się tego, co  o mnie pomyślą. Często strach przed ludźmi, lęk przed wykluczeniem powoduje, że ludzie nie mówią innym o Jezusie Chrystusie.

Program muzyczny przygotowali zaproszeni goście – Małgosia i Marek Rymorzowie z Bładnic. Uczestnicy spotkania mogli nie tylko wysłuchać pięknych pieśni w ich wykonaniu, ale także miło spędzić czas przy kawie, herbacie, cieście i kanapkach. Z pewnością warto poświęcić czas na budowaniu wzajemnych relacji zarówno małżeńskich, jak i we wspólnocie, pamiętając o tym, że jedynie zaproszenie Boga  do swojego życia daje szanse dwojgu ludziom na udany związek.

Marzena Brózda