Chociaż minął już świąteczny czas i zostały bezpowrotnie zamknięte drzwi Starego Roku, to jednak Bożonarodzeniowa radość oraz wyjątkowe przesłanie minionych dni pozostały w naszych sercach i będą kształtowały je przez cały rok, który jest przed nami.

Pierwsze w tym roku spotkanie chórowe 14 stycznia dane nam było przeżywać w takiej właśnie radosnej i niecodziennej atmosferze.

Choinka skąpana w blasku świateł, białe obrusy na stołach, a na nich mnóstwo smakowitości, kolędy śpiewane na Bożą chwałę, niczym w wigilijny wieczór.

Nie zabrakło również wielu podziękowań skierowanych do ks. Proboszcza, do pani Dyrygent, do Prezesa i zarządu chóru oraz do wszystkich chórzystów.

Szczególnie słowa wdzięczności należą się jednak naszemu Panu za to, że tak cudownie nas prowadził i błogosławił.

W 2013 roku nasze chórowe próby odbywały się we wtorki w godz. 18 – 20. Najczęściej śpiewaliśmy podczas świąt i uroczystości w naszej Parafii w Jaworniku.

Uczestniczyliśmy w koncercie wielkanocnym i koncercie kolęd w kościele ap. Pawła i Piotra w Wiśle Centrum.

Śpiewaliśmy w dniu rozpoczynający jubileuszowy Tydzień Kultury Beskidzkiej w Wiśle oraz zjeździe chórów ewangelickich Ziemi Cieszyńskiej w Jaworzu.

Pieśniami żegnaliśmy naszych zmarłych parafian.

Rok 2014 jest dla naszej chórowej rodziny rokiem szczególnym. Z Bożą pomocą pragniemy obchodzić 30-lecie istnienia chóru mieszanego w Wiśle Jawornik wraz ze wszystkimi, którzy w tym okresie zasilali chórowe szeregi i wielbili pieśnią naszego niebieskiego Ojca.

J.H.