Już po raz drugi w naszej parafii odbyły się półkolonie dla dzieci z językiem angielskim. Brało w nich udział około 20 dzieci, z czego najmłodszy uczestnik miał 4 latka, a najstarszy 13.


W dniach 16-21 lipca codzienne spotykaliśmy się o godzinie 9:00. Zaczynaliśmy od wspólnego śpiewu piosenek znanych dzieciom ze szkółki niedzielnej oraz poznanych w zeszłym roku na półkoloniach. Poznaliśmy także kilka nowych, szczególnie w języku angielskim. Kolejnym punktem programu była lekcja biblijna. Następnie dzieci miały okazję nauczyć się nowych słówek, które były przewodnimi z każdej historii biblijnej. Nasi milusińscy wklejali nowe słówka do swoich zeszytów, w których znalazły się również słowa piosenek, prawdy biblijne i wersety- wszystko w języku angielskim. Podczas zajęć plastycznych i nauki wersetu dzieliliśmy się na grupę starszą i młodszą. Każdego dnia dzieci poznawały werset w języku angielskim, nawiązujący do uprzednio opowiadanej historii biblijnej. Następnie schodziliśmy do jadalni na poczęstunek. Po zaspokojeniu naszych żołądków nadchodził czas na zabawy i konkursy, w których dominowała zacięta walka o zwycięstwo. Wszystko skupiało się wokół Pana Jezusa, a prawdy poznawane przez dzieci w trakcie lekcji biblijnej staraliśmy się przekazać nie tylko w teorii, ale również w praktyce. W sobotę, dzięki zaangażowaniu i pomocy Lidzi Niemczyk, dzieci wykonały miski z gipsu, które od razu mogły przyozdobić. Wszystkie prace plastyczne były do odbioru w niedzielę po nabożeństwie.
Zwieńczeniem całotygodniowych spotkań było niedzielne nabożeństwo, na którym dzieci miały okazję zaprezentować dwie piosenki w języku angielskim i jedną w języku polskim. Jako opiekunowie tegorocznej półkolonii bardzo miło będziemy wspominać czas spędzony razem i mamy nadzieję, że z Bożą pomocą spotkamy się za rok!