Niedziela 1. lipca była dla naszej Parafii wyjątkowa. Najpierw na nabożeństwie dopołudniowym gościliśmy misjonarkę Izę Karpienia pracującą w Etiopii, która podzieliła się informacjami dotyczącymi dalszej alfabetyzacji ludu Gamo w celu poznawania Pisma Świętego. Przekazała pozdrowienia od wyznawców Kościoła Luterańskiego Mykane Jesus i swego męża Tamyru Tybebe. Po południu natomiast odbył się piknik parafialny na przywitanie wakacji.

 

Upalna pogoda nie przeszkodziła wszystkim chętnym. Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą i wspólnymi pieśniami. Następnie wystąpiły dzieci z krótkim programem. W dalszej części klauny przedstawiły swój program dla najmłodszych. Sporą atrakcją dla dzieci i nie tylko były "zawody strażackie". Tutaj każdy mógł sprawdzić swoją przydatność w niesieniu pomocy. Sporym zainteresowaniem cieszył się również dmuchany zamek oraz nasz "basen", w którym  dzieci szukały ochłody. Wszyscy uczestnicy mogli się posilić pysznymi plackami z "wyrzoskami" lub ze śmietaną. Była również możliwość upieczenia kiełbasek na rożnie. Głównym punktem programu była loteria prowadzona przez prezesa chóru. Cały dochód z loterii przeznaczony został na dofinansowanie wyjazdu naszego chóru do Serbii.

Tegoroczny piknik pomimo upału zgromadził ponad 100 osób. Mamy nadzieję, że na trwałe wpisał się już do naszego kalendarza. W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji naszego spotkania, szczególnie sponsorom i wszystkim, którzy przynieśli dary na loterię.