Z okazji zakończenia roku szkolnego 24 czerwca w parafii w Wiśle Jaworniku odbyło się ,myślę, że można użyć określenia – Święto Parafialne.
Uroczystość składała się z dwóch części: nabożeństwa według liturgii młodzieżowej oraz popołudniowego pikniku. W czasie nabożeństwa kazanie wygłosił proboszcz ks. Zdzisław Sztwiertnia, a oprawę muzyczną zapewnił chór młodzieżowy i chórek dziecięcy, który zaprezentował kilka pieśni. Po raz pierwszy wykorzystane zostały nowo zakupione ekrany,
na których wyświetlano słowa śpiewanych pieśni, a nawet teksty liturgiczne.
Program popołudniowy był mniej oficjalny. Parafianie spotkali się na placu zabaw, gdzie rozpoczęło się wielkie grillowanie. Nie zabrakło różnych smakołyków przyniesionych przez uczestników. Rozpoczęły się gry i zabawy, w których brali udział zarówno najmłodsi, jak i ci nieco starsi. Młodzież sprawdzała swe umiejętności podczas gry w siatkówkę. Natomiast dla dzieci przygotowano atrakcję w postaci nadmuchanego zamku, gdzie maluchy mogły dać upust swym niewyczerpanym pokładom energii. Niemniej interesującym punktem programu był występ clownów, rozśmieszających wszystkich swoimi sztuczkami i zabawnymi scenkami.
W trakcie pikniku można było również obejrzeć przywieziony z Dzięgielowa przez Tomka Niemczyka ( jednego z organizatorów spotkania) – Bibliobus. W jego wnętrzu znajdowała się wystawa poświęcona Biblii. Zebrane eksponaty, materiały, broszury ukazywały dzieje Słowa Bożego. Jest to z pewnością ciekawa forma propagowania wiedzy o Piśmie Świętym, godna polecenia.
Sprzyjająca atmosfera oraz pogoda sprawiły, że ostatni uczestnicy opuszczali piknik ok. godz. 20. W spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób, co świadczy o tym, że taka forma wspólnego spędzania czasu warta jest kontynuowania również w następnych latach.
A zatem zapraszamy za rok.

M.B.