Kobiety mają to do siebie, że potrafią ze sobą współpracować, budować emocjonalne więzi i szybko się integrować. Jest to ich naturalną potrzebą i między innymi dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, miało miejsce spotkanie kobiet z parafii z Wisły Jawornika w poniedziałek 5 marca, rozpoczynające cykl rozważań opartych na książce Gien Karssen „Człowiek inny niż wszyscy”. Temat każdego spotkania dotyczy treści kolejnego rozdziału i tak motywem przewodnim tego spotkania stała się przyjaźń. Punkt wyjścia stanowiły dwa fragmenty biblijne – Ew. Łuk. 10, 38-42 i Ew. J. 11, 17-29. Pokazują one, jak wielką przyjaźnią Jezus obdarzał ludzi – rodzeństwo: Łazarza, Marię i Martę z Betanii. Poprzez swoje słowa uczy nas tego, czym jest przyjaźń, oparta na zrozumieniu, lojalności, zaufaniu, poświeceniu, akceptacji czy  spolegliwości. W dzisiejszych czasach tak trudno o bliskie, głębokie relacje pełne miłości. Budowanie i pielęgnacja ich wymaga nie tylko cierpliwości, szczerości, ale przede wszystkim czasu, którego wszystkim brakuje. Z drugiej strony wobec obojętności, egoizmu, pogoni za pieniędzmi i karierą kształtowanie właściwych kontaktów z ludźmi, obdarzanie się przyjaźnią – to największy dar i wartość w życiu. Trzeba ją tylko dostrzegać, cenić i o nią dbać. Wzorem i autorytetem w tej dziedzinie jest Jezus Chrystus.

Popołudniowe spotkanie pozwoliło zgromadzonym kobietom w różnym wieku przedyskutować zasygnalizowane w pierwszym rozdziale problemy, wypowiedzieć się czy posłuchać innych osób i po prostu miło spędzić czas przy kawie, herbacie i cieście.

Mam nadzieję, że spotkanie to stało się zachęceniem do udziału w następnych.  Kolejne już 16 kwietnia (poniedziałek, godz.18) na temat: „Jezus staje po stronie kobiety” (na podstawie drugiego  rozdziału książki G. Karssen).