W niedzielę 28.08 odbył się już kolejny piknik parafialny. Tym razem nie w czerwcu, ale pod koniec sierpnia, by takim akcentem pożegnać wakacje. Na piknik przybyli nie tylko nasi parafianie, ale również grupa z parafii rzymsko-katolickiej z księdzem Sławkiem na czele oraz Koło Pań z Bielska-Białej - tak więc był to międzyparafialny piknik. Pogoda dopisała i równo o 15 ks. Sztwiertnia powitał wszystkich zebranych na parafialnym placu zabaw.

 

W programie zawartych było sporo atrakcji - dzieci mogły obejrzeć występ klaunów, otrzymywały skręcane baloniki oraz klauny malowały ich twarze. Grupa z parafii rzymsko-katolickiej (należeli do niej członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka) poprowadziła śpiew - nie zabrakło piosenek z pokazywaniem, mówiących o wspaniałym Bogu, a niektórzy członkowie Krucjaty opowiedzieli, dlaczego działają w tej organizacji. Ksiądz Sławek zwrócił uwagę na to, że służba wśród uzależnionych od alkoholu wymaga wielu poświęceń, ale stwarza wspaniałą możliwość, by dzielić się miłością pochodzącą od Pana Jezusa oraz by składać świadectwo wobec innych swą postawą.

Wszyscy uczestnicy mogli posilić się pysznymi plackami ze szpyrkami (wyrzoskami) i śmietaną, zostały przygotowane kołocze oraz zgromadzeni mieli możliwość upieczenia sobie kiełbaski nad ogniskiem. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również loteria fantowa, podczas której zostały rozlosowane różnego rodzaju przedmioty codziennego użytku. Śmiało tegoroczny piknik można uznać za udany i liczymy, że za rok również będziemy mogli spotkać się w tak szerokim gronie. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji pikniku.