„Hej kolęda, kolęda, hej kolędy to czas…”

W niedzielę 2 stycznia chór z Jawornika miał zaszczyt gościć w kościele w Międzyrzeczu na wieczorze kolęd zorganizowanym przez tamtejszą parafię. Chociaż temperatura była iście zimowa rozgrzewał nas radosny śpiew i muzykowanie. Koncert rozpoczęła Orkiestra Dęta Diecezji Cieszyńskiej, która wykonała kilka kolęd polskich i zagranicznych takich jak „Jingle bells” czy „Rudolf, czerwononosy renifer”. Nasz chór pod dyrekcją pani Janiny Polok wykonał siedem kolęd, między innymi „Przystąpmy do szopy” czy „Bracia, patrzcie jeno”. Mieliśmy też okazję wysłuchać kolęd przygotowanych przez chór z miejscowej parafii pod dyrekcją pani Izabeli Chmiel, a także chórku dziecięcego z Międzyrzecza. Całość przeplatana była poezją pana Piotra Michalika w jego wykonaniu oraz wspólnym śpiewem. Wiślańska grupa śpiewacza „Wańcy” , której członkowie należą też do naszego chóru, przygotowała dla wszystkich nieplanowaną niespodziankę w postaci pasterskich pieśniczek, które dawniej śpiewało się podczas kolędowania chodząc od domu do domu. Dobrze jest słyszeć, że tradycje naszych przodków są nadal pielęgnowane i przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Wieczór kolęd prowadziła prezes chóru z Międzyrzecza pani Małgorzata Mikler, a ksiądz Andrzej Dyczek poprowadził nas w modlitwie. Na koncert przyjął też zaproszenie burmistrz miasta Jasienica, który zakończył spotkanie życzeniami i krótką refleksją. Po koncercie wykonawcy wraz z proboszczem spotkali się w sali parafialnej na poczęstunku, aby mile spędzić czas.

Serdecznie dziękujemy parafii w Międzyrzeczu i wszystkim organizatorom za zaproszenie na wieczór kolęd i życzymy Bożego prowadzenia w nowym 2011 roku.