„W świecie facebooka i nie tylko, czyli kolejne Mega Spotkanie Młodzieżowe”

 

Czy wyobrażacie sobie świat bez Internetu? Czy jesteście w stanie funkcjonować bez tak znanego serwisu, jakim jest facebook? Gdzie w tym wszystkim czas i miejsce, aby móc odszukać prawdziwe oblicze Boga? Na te i inne pytania odpowiadał ks. Mirek Czyż, który był mówcą kolejnego Mega Spotkania Młodzieżowego odbytego w wiślańskim kinie.

 

Hasło sobotniego wieczoru – „Jestem?” najwyraźniej zmotywowało młodzież z różnych miejscowości do bardzo licznego zgromadzenia się tego pięknego dnia w kinie „Marzenie”. Ku uciesze organizatorów – młodzieżówki z Jawornika, zameldowali się uczestnicy nie tylko z wiślańskich dolin, ale również z takich miejscowości jak Skoczów, Cieszyn czy Dzięgielów. 12 marca punktualnie o godzinie 18:00 wszyscy ochoczo mogli przytaknąć – „Jesteśmy”. Liczny i rozśpiewany zespół już od samego początku spotkania zachęcał młodych ludzi do szczerego oraz pełnego emocji uwielbiania naszego Stwórcy. Popis swoich aktorskich umiejętności zaprezentowali chłopaki z Jarzębatej ,którzy w bardzo wymowny sposób za pomocą dwóch scenek dali nam do zrozumienia, jak ważna jest pomoc i współpraca zarówno z Bogiem, jak i naszymi bliźnimi. Kolejnym punktem programu było pojawienie się na scenie księdza Mirka. Porównał on nazwę popularnego internetowego portalu – „facebook” do neologizmu – „face Bóg”. Zaproponował, aby zamiast szukać zdjęć oraz statusów naszych znajomych, spróbować odnaleźć twarz Pana Boga. Po spotkaniu tradycyjnie już zadbano o nasze żołądki. Na korytarzu czekały pyszne ciasta oraz kawa i herbata. Był to także czas przeznaczony na przyjacielskie rozmowy i dyskusje.

 

Idea spotkania w ten sobotni wieczór okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Wielu ludzi było bardzo zadowolonych z przeżytego czasu i potwierdziło, iż oczekują kolejnego. Miejmy nadzieję, że następne Mega Spotkanie odbędzie się szybciej niż możemy przypuszczać…