27 maja odbyło się parafialne spotkanie dla kobiet. Temat: „By być jak Jezus” przedstawiła p. Janina Gazda. Na wstępie padło pytanie: Co to znaczy być chrześcijaninem i czy ja jestem Chrystopodobna?

Jesteśmy indywidualnościami w Chrystusie. Bóg sam nas ukształtował. Kocha nas takimi jakimi jesteśmy i dał każdemu z nas własną osobowość oraz szereg zdolności, które są indywidualne i niepowtarzalne.

By być jak Jezus! Co to oznacza w praktyce? Mamy naśladować Jezusa i służyć Mu. Nietrudno jest dostrzec, że istnieje coś, co powstrzymuje nas przed naśladowaniem w całkowitej czystości. ( Rz 7,21)

Ewangelie opisują dokładnie cechy charakteru Pana Jezusa i studiowanie ich z modlitwą i pragnieniem pozwoli nam krok po kroku być jak On. Pan Jezus był życzliwym, wolnym od sztuczności i udawania, żył prawdą. Był szczery, przystępny, praktyczny, przepełniony boskim entuzjazmem. Nie był ograniczony tradycją. Kładł nacisk na miłość i miłosierdzie, miał śmiałe poglądy. Był wolny od zaściankowości, wrażliwy, taktowny, radosny, pokorny, odważny. Miał silną i dynamiczną osobowość. Okazywał życzliwość, współczucie i litość.

Dojrzałość duchowa wymaga czasu i jest pracą na całe życie. Świętość wymaga spokojnej walki dzień po dniu, rozpoznawania naszych błędów i proszenia na bieżąco o przebaczenie.

„Z dnia na dzień, o rzeczy trzy ja proszę Cię – by jaśniej Cię widzieć, mocniej Cię kochać, lepiej naśladować z dnia na dzień”.