W piątkowy wieczór 30 listopada spotkaliśmy się w ramach "Wieczorów nauczających"

Temat wiodący: Dlaczego Pan Jezus jeszcze nie przychodzi? Prowadzący ks. Henryk Mach
oparł się na tekście z 2 listu ap. Piotra 3, 3 - 13.
Mówca podkreślił, że żyjemy w czasach, które wskazują na coraz bliższe przyjście naszego Zbawiciela. Chociaż wielu odsuwa od siebie to zagadnienie, to jak podkreślił zwiastujący:
Pan nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy, chociaż niektórzy uważają, że zwleka, lecz okazuje cierpliwość względem was, bo nie chce, aby ktokolwiek zginął, lecz chce, aby wszyscy przyszli do upamiętania. Zachęcił nas do przyjęcia Jezusa do swojego codziennego życia.
Śpiewem podczas wieczoru usłużył zespół "Hosanna" z Goleszowa.
Po spotkaniu w kaplicy, był jeszcze czas na rozmowy w jadalni przy kawie i cieście.
 
W sobotni wieczór zgromadziliśmy się po raz drugi by wysłuchać zwiastowania na temat: "Bóg przygotował nam wieczność". Mówca podkreślił, że Bóg przygotował nam wspaniałe miejsce, gdzie będziemy mogli spędzić wieczność. Miejsce w którym jesteśmy domownikami odkupionymi przez śmierć Zbawiciela. Pieśniami usłużył nam zespół SDG z Ustronia. Z kolei w niedzielę w ramach nabożeństwa rozważany był temat: "Co czeka nas po śmierci?" Jeśli ufamy i wierzymy Bogu, śmierć nie musi być naszym wrogiem. Bóg na przykładzie historii o "Bogaczu i Łazarzu" odsłonił każdemu, co czeka nas po śmierci. Oto kładę przed tobą: życie  lub śmierć. Wybierz życie, aby żyć wiecznie. Swymi pieśniami usłużył nam chór parafialny.
Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu naszych "Wieczorów nauczających".