W dniu 30 września 2017 roku grupa około 50 parafian wraz z proboszczem – ks. Zdzisławem Sztwiertnią wybrało się na wycieczkę szlakiem kościołów ewangelickich na Zaolziu.
     

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Kościoła ewangelickiego w Czeskim Cieszynie oraz sąsiadującej z nim siedziby Diakonii Śląskiej. Budynek mieści bibliotekę, podstawową i średnią szkołę dla niepełnosprawnych , mieszkania dla niepełnosprawnych, centrum informacyjne o służbie diakonii oraz muzeum ukazujące ostatnich 100 lat protestantyzmu. Po obejrzeniu Centrum Diakonii zwiedziliśmy Kościół Ewangelicki „Na Rozvoju” w Czeskim Cieszynie, którego historię przytoczył nam ks. Marcin Pilch.

Kolejnym punktem programu był przejazd do Nydku, gdzie mogliśmy zobaczyć pochodzący z XVI w. drewniany kościołek katolicki, niegdyś należący do parafii ewangelickiej oraz kaplicę cmentarną wzniesioną na malowniczym wzgórzu w Nydku, gdzie w każdą niedzielę odprawiane są nabożeństwa.

Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem Kościoła ewangelickiego w Bystrzycy, gdzie mogliśmy zobaczyć prezentację odnośnie historii kościoła oraz zakończyć naszą wycieczkę ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

Pogoda nam wszystkim wyjątkowo dopisała i z niecierpliwością czekamy na kolejne propozycje wycieczek parafialnych☺

PS. Pragniemy podziękować organizatorom – ks. Zdzisławowi Sztwierni i kuratorowi parafii – Władysławowi Szalbót za zorganizowanie wycieczki, a Justynie i Kamilowi Podżorskim za smaczne wypieki.