W ostatnią niedzielę 25 czerwca b.r. korzystając z pięknej pogody, parafianie z Jawornika po dwuletniej przerwie,  wybrali się do jednego z leśnych kościołów, na stoku Czantorii, po czeskiej stronie w Nydku - Za Kamieniem (czes. Zakámen). Jest to jedno z tych miejsc gdzie w   czasach kontrreformacji od 1654 do1709  nasi przodkowie zbierali się na tajnych nabożeństwach. 
Zbiórka jak zawsze na „Peździonce”, gdzie przekroczyliśmy  granicę i powędrowaliśmy dalej na czeską stronę, żeby uczestniczyć w tegorocznej uroczystości. Po przywitaniu wszystkich przybyłych z okolicznych ewangelickich parafii,  oraz wójtów Nydku i Węndryni, została nam przypomniana historia tego miejsca. Kazanie, na temat Cudownej Bożej Łaski wygłosił ks. Marek Londzin z Dzięgielowa. 
Oprawę muzyczną zapewnił Zespól Młodzieżowy z Dzięgielowa, oraz Orkiestra Dęta z Bystrzycy. Po nabożeństwie tradycyjnie nasze spotkanie zakończyliśmy przy ognisku, wspólnym pieczeniem kiełbasek. Mamy nadzieję, że Pan Bóg pozwoli aby wyprawa Za Kamień za rok została  powtórzona.