Za nami XIV Zimowa Olimpiada Dzieci i Młodzieży Ewangelickiej.

Olimpiada rozpoczęła się od spotkania inauguracyjnego w piątek 27 stycznia 2017 r. w Wiśle Jaworniku. Śpiew poprowadził zespół Cześć z Malinki, a rozważanie na temat roli sportu w życiu wierzącego człowieka wygłosił ks. Marcin Konieczny, ogólnopolski duszpasterz młodzieżowy. Następnie organizatorzy zaprosili uczestników na ognisko integracyjne.   

W kolejnym dniu rozpoczęła się rywalizacja sportowa w dwóch konkurencjach: slalom narciarski i snowboard. Na liście zgłoszeń widniało ponad 200 osób, które ścigały się na trasie na Złotym Groniu w Istebnej. 
 

Narciarze zostali podzieleni na 10 grup wiekowych - w dwóch ostatnich startowali najstarsi uczestnicy, w tym burmistrz Wisły Tomasz Bujok.    

 
W niedzielę odbyły się jeszcze zawody w konkurencjach biegowych, zorganizowanych w ośrodku na Jonidle w Wiśle. Po zakończeniu biegów odbyło się oficjalne zamknięcie olimpiady.   
 
W tym roku w klasyfikacji punktowej bezkonkurencyjna okazała się Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle Głębcach, która pokonała inne wiślańskie parafie: Centrum, Czarne, Jawornik i Malinkę. Głębce były najlepsze we wszystkich konkurencjach oprócz snowboardu, w którym najwięcej punktów zdobył Jawornik.