"Śpiew to wyraz radości, a ściśle mówiąc - wyraz miłości.

Śpiewajcie głosem, śpiewajcie sercem, śpiewajcie ustami, śpiewajcie swoim życiem."

Te znamienne słowa wypowiedziane przed wieloma wiekami przez św. Augustyna z Hippony stanowiły dla nas i nadal stanowią inspirację do służenia Bogu muzyką i pieśnią. Tradycją stało się, że nowy kalendarzowy rok rozpoczynamy podsumowaniem działalności za rok miniony i wyznaczeniem kierunków działań na rok bieżący.

W roku 2016 czynnie uczestniczyliśmy we wszystkich uroczystościach kościelnych, jakie miały miejsce w naszej jawornickiej parafii.

Trzykrotnie wystapiliśmy podczas diecezjalnych uroczystości w kościele Jezusowym w Cieszynie. Kolędowaliśmy w kościele ap. Piotra i Pawła w Wiśle.

Koncertowaliśmy w Zamarskach w związku z 25. rocznicą poświęcenia kościoła. Pieśń towarzyszyła nam również podczas integracyjnych spotkań chórowych.

W każdy wtorkowy wieczór pod batutą naszej pani dyrygent Janiny Polok uczymy się nowych pieśni i szlifujemy znany repertuar. Chórem opiekuje się ks. Zdzisław Sztwiertnia, prezesuje - Jerzy Podżorski, a o finanse dba Wiesława Chraścina. Stanowimy 23 osobowy zespół.

Przed nami rok 2017 - 500 lat Reformacji. Czeka nas wiele nowych wyzwań, w tym także związanych z tą niezwykłą rocznicą. Całą swoją ufność zanosimy przed Boże oblicze i wierzymy, że z jego pomocą sprostamy tym wyznaniom. Przecież szedł z nami przez wiele lat służby, idzie i nadal pójdzie! Nie mamy wątpliwości!

Janina Heczko