W niedzielę, 1 maja, już po raz 33. nasza Parafia obchodziła doroczne święto pamiątki założenia kaplicy w Wiśle Jaworniku. Kazanie wygłosił ks. bp Stanisław Piętak z Czech na tekst z ewangelii Jana rozdział 4, 10 - 24. Podczas nabożeństwa liturgię prowadził proboszcz ks. Zdzisław  Sztwiertnia, a także wystąpił zaproszony chór z Bystrzycy oraz miejscowy parafialny chór i chórek dziecięcy. Chóry wykonały  po kilka dziękczynnych pieśni.

 Tradycyjnie już, po zakończonym spotkaniu, zarówno parafianie, jak i zaproszeni goście mogli zakupić upieczone przez panie z Jawornika kołacze. Wszyscy obecni zostali również zaproszeni na piknik parafialny, podczas którego można było spróbować bigosu, kiełbasek z grilla, chleba ze smalcem i kołaczy, a dzieci mogły pobawić się na dmuchanym zamku. Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli przy zorganizowaniu naszego parafialnego święta. Za dary do wypieku kołaczy, pomoc w piekarni, rozstawienie namiotów, nagłośnienie nabożeństwa. Bogu Wszechmogącemu dziękujemy za Jego błogosławieństwo i piękną pogodę.

foto: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.