21- 23 listopada odbyły się w Parafii w Wiśle Jaworniku rekolekcje prowadzone przez ks. dra Marka Uglorza, biblistę, profesora Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej na temat „Słuchaj przypowieści – uzdrowią cię”.

Dwa popołudniowe wykłady oraz niedzielne kazanie stanowiły dla słuchaczy inspirację do osobistych przemyśleń, między innymi - jak to zrobić, aby odczytywać Słowo Boże bezpośrednio skierowane do każdego, jak odnaleźć swoje własne słabości w przypowieściach i przekonać się, że każda z nich może być uleczona. A przede wszystkim dostrzegać moc i nieograniczone możliwości Pana Jezusa.

Spotkaniom tym towarzyszyły występy chóru parafialnego, zespołu młodzieżowego oraz podczas nabożeństwa małżeństwa Gabrysiów z Bąkowa, które nie tylko zaśpiewało kilka pieśni, ale podzieliło się swoim świadectwem, jak Pan Bóg, kiedy powierzyli Mu swoje życie, przemieniał ich serca. Podobnie, podczas piątkowego i sobotniego wieczoru, o swoim „chodzeniu z Panem Bogiem”, o tym, jak to jest, gdy trudne doświadczenia w pewnym momencie życia zmuszają do podejmowania konkretnych decyzji, mówili pan Andrzej z Jawornika i pani Maria z ul. Kamiennej.

Rekolekcje zakończone zostały poczęstunkiem w jadalni, gdzie można było porozmawiać i wspólnie spędzić czas.

Marzena Brózda