W dniach 25-27 czerwca 2007 r. w Wiśle Jaworniku odbyła się coroczna Ogólnopolska Konferencja Duchownych Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego.

W poniedziałkowy wieczór odbyło się Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Księży i Katechetów.

W ramach Konferencji w różny sposób omawiany jest temat roku 2007 – pieśń i liturgia. Referat „Ecclesia cantans – śpiew znamieniem duchowości ewangelickiej wygłosił Paweł Hruszwicki. Z kolei ks. Adam Malina i ks. Grzegorz Giemza swoje wystąpienie zatytuowali „Jeden Kościół – jedno nabożeństwo – jedność i różnorodność liturgii Kościoła”. Odbyły się też warsztaty i spotkania w grupach poświęcone pracy z chórami parafialnymi, roli pieśni w duszpasterstwie, organizowaniu nabożeństw młodzieżowych, ćwiczeniom śpiewu liturgicznego, możliwościom kreowania liturgii nabożeństwa w oparciu o "Śpiewnik ewangelicki".

Drugi dzień obrad poświęcony był omówieniu bezpieczeństwa przeciwpożarowego obiektów sakralnych, o którym mówił st. bryg. Jacek Piechocki z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Duchowni dyskutowali też o zmianach w Funduszu Socjalnym Kościoła.

Nie zabrakło też czasu na miłe spotkanie wieczorem przy ognisku w towarzystwie miejscowej Grupy Wańcy, która kultywuje kulinarne i śpiewacze beskidzkie tradycje ludowe.