Wtorek 24. lipca - to pierwszy pełny dzień obozu. Obozowicze zaczęli od wspólnego śniadania, by następnie spotkać się w kaplicy. Tam mieli okazję pośpiewać piosenki z zeszłych lat, usłyszeć historię o Eliaszu, który zapowiada suszę w królestwie izraelskim, poczuć się na chwilę widzami "Studia Olimpijskiego" (cykl lekcji biblijnych pt. "Wielkie Igrzyska" zawiera scenki wprowadzające do historii biblijnych - właśnie w postaci tego "Studia"), mogli nauczyć się wersetu (oczywiście po angielsku!) z 1 Kor 9,25a.

Zdjęcia: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.477708538925025.123198.159099370785945&type=3

Potem przyszła pora zajęć w grupach - obozowicze omawiali temat rodziny, poznawali nowe słówka, nie zabrakło również zabawy. Po południu w trzech grupach udali się na warsztaty: plastyczne - ozdabiali swoje kubki, uczyli grać się w Uno i tworzyli "modlących się ludzi", sportowe - grali w Kickball, czyli kopaną odmianę baseballu i muzyczno-teatralne - uczyli się nowych piosenek oraz rozpoczęli przygotowania do przedstawienia Biblii w ok. 60 sekund.

Wieczorem uczestnicy zagrali z wielkim zaangażowaniem w grę "Captain, captain" - popularną w Ameryce odmianę berka. Na zakończenie dnia w kaplicy mogli usłyszeć pierwszą część historii misyjnej.