Tradycyjnie, jak co roku, w parafii w Wiśle Jaworniku, obchodzono Dziękczynne Święto Żniw w pierwszą niedzielę października. Święto to przypomina nam nie tylko o bliskim związku człowieka z przyrodą, ale przede wszystkim o wdzięczności, jaką winniśmy Bogu za otrzymane dary.

Zachęca również do wspierania innych, o czym mówi prorok Izajasz "... podzielisz swój chleb z głodnym i biednych bezdomnych przyjmiesz do domu, gdy zobaczysz nagiego, przyodziejesz go, a od swojego współbrata się nie odwrócisz."
Wyjątkowość tego nabożeństwa polega na tym, że ołtarz jest pięknie przyozdobiony darami natury, czyli kwiatami, owocami i warzywami, a na początku nabożeństwa do kościoła wchodzą dzieci ubrane w odświętny, ludowy strój i wręczają księdzu bochen chleba prosząc o błogosławieństwo. By nigdy chleba Bożego Słowa na naszych stołach nie zabrakło. Nabożeństwo ubogacił parafialny chór mieszany swoimi pieśniami. Natomiast po nabożeństwie parafianie mogli spotkać się przy kawie, herbacie i wypiekach. Można było również degustować świeży chleb posmarowany domowym masłem i smalcem, pamiętając jednocześnie o tym, że najlepszym podziękowaniem za chleb powszedni jest podzielona kromka chleba pomiędzy ubogich i potrzebujących.