Ponad dwieście kobiet wzięło udział w Konferencji dla kobiet, zorganizowanej przez Centrum Misji i Ewangelizacji w sobotę 9 kwietnia 2011 roku w Wiśle-Jaworniku. Temat konferencji „To mam! Kobieta” sprowokował niejedno osobiste pytanie o dar, umiejętność, cechę, którą można rozwijać, wzmacniać i dzielić się nią z innymi.

Miriam, Debora i Maria, matka Jana Marka (ewangelisty) były kobietami, które w różny sposób wykorzystywały swoje dary, talenty i umiejętności. Te trzy postacie i ich historie przywołał podczas swojego wykładu zatytułowanego „Mam talent-Szansa na sukces-Taniec z gwiazdami” dziennikarz, redaktor programu radiowego „Po prostu i ewangelista Marek Cieślar.
– Kobieta samotna, mężatka i wdowa były wsparciem dla swoich bliskich. Trudne okoliczności nie przeszkodziły im w użyciu tego, co miały: daru wiary, potencjału duchowego, emocjonalnego, uzdolnień, umiejętności, pozycji, domu, dla Bożej sprawy – mówił.

W trakcie dyskusji panelowej pięć kobiet mówiło o swoich talentach, darach i umiejętnościach, o tym, w jaki sposób je odkryły, rozwijają i wykorzystują w domu, pracy, kościele.

– Entuzjazm i pasja sprawiają, że kwitniemy – przekonywała wykładowczyni Dorota Wojnar, dyrektor administracyjny w Śląskiej Fundacji Błękitny Krzyż oraz członek Zarządu Spółki Błękitny Krzyż, prowadzącej Polsko-Niemiecki Instytut Terapii Uzależnień.
Zachęcała kobiety do poświęcenia sobie czasu, dbania o siebie, rozwijania swoich umiejętności i pasji, bycia „kobietą z krwi i kości”.
– Czas i uwaga są dziś najcenniejsze. Podarowanie komuś tego, to naprawdę coś – stwierdziła.

Każda z nas coś ma. Zostałyśmy obdarowane różnymi talentami. Kobiety piszą, malują, śpiewają, grają, zarządzają, gotują, sprzątają, wychowują, wspierają, organizują, słuchają… Lista ich talentów i umiejętności jest długa. Wystarczy znaleźć chwilę i uważnie się sobie przyjrzeć.

Po raz pierwszy w czasie konferencji można było skorzystać z opieki dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zajęcia dla maluchów przygotowali i prowadzili wolontariusze i pracownicy Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży CME.

Płyty i mp3 z nagraniem wykładów można kupić w księgarni internetowej.

 

Gabriela Glajcar