Już po raz jedenasty na Stożku oraz na trasach biegowych na Kubalonce rozegrano Zimową Olimpiadę Dzieci i Młodzieży Ewangelickiej. Po trzech latach przerwy rozegrano kolejne zawody o medale oraz puchary ufundowane przez Komitet Organizacyjny oraz burmistrza miasta Wisły.

Pierwszy dzień rywalizacji odbywał się tradycyjnie na Stożku. Optymistyczne prognozy sprawdziły się - piękne słońce i lekki mróz zachęcały do rywalizacji. Dzieci, młodzież oraz dorośli rywalizowali w slalomie gigancie w dwóch dyscyplinach: na nartach i snowboardzie. 151 zawodników stanęło na starcie i zaciekle walczyło o zwycięstwo w IX grupach wiekowych. Jednak jak wiadomo, najważniejszy był udział, który dał wiele satysfakcji uczestnikom Olimpiady. Poza jedną kontuzją młodej zawodniczki, zawody przebiegły bezpiecznie i w sportowej atmosferze. Rywalizację na Stożku w slalomie wygrała parafia z Wisły Głębiec, a w snowboardzie parafia z Wisły Centrum.

Drugiego dnia, w niedzielę 30. stycznia, rywalizacja przeniosła się na Kubalonkę. Przy równie pięknej pogodzie, jak to miało miejsce w sobotę, do walki stanęło ok. 30 biegaczy w V grupach wiekowych na dystansie 2,5 km i 5 km. Puchar za zwycięstwo w klasyfikacji biegów zdobyła parafia z Wisły Centrum. Wręczono również trofea za wygraną w klasyfikacji punktowej - najlepsza okazała się drużyna parafii z Wisły Głębiec, oraz za klasyfikację medalową - tu zwyciężyła parafia z Bystrzycy w Republice Czeskiej.

Olimpiada mogła odbyć się dzięki wsparciu sponsorów oraz zaangażowaniu członków Komitetu Organizacyjnego. Wierzymy, że w przyszłości uda zorganizować się kolejną, XII już Zimową Olimpiadę Dzieci i Młodzieży Ewangelickiej.