W trzecim tygodniu sierpnia naszą parafię odwiedziła grupa seniorów z Trzanowic w Republice Czeskiej. Podczas swojego pobytu mieli okazję zwiedzić Wisłę, Ustroń i okolice. Uczestniczyli również w środowym spotkaniu „Przy Słowie Bożym” oraz w piątek, 20 sierpnia wzięli udział w spotkaniu z naszymi parafianami. Zaprezentowali w krótkiej prezentacji działalność oraz historię swojego zboru, wystąpiła parafialna orkiestra oraz wspólnie zaśpiewaliśmy kilka pieśni. Po części oficjalnej uczestnicy przenieśli się na plac zabaw, gdzie przy grillu można było zawiązać bliższe znajomości i kontakty. Grupa z Trzanowic zaprosiła również Jaworniczan do siebie, by kontynuować nawiązaną relację. Nasi parafianie chętnie zgodzili się na tę propozycję i wstępnie zaplanowano wyjazd na 12 września. Dziękujemy Bogu za ten bardzo owocny i błogosławiony czas spotkania z współwyznawcami z Czech i z nadzieją czekamy na zbliżające się ponowne spotkanie.