Ogłoszenia parafialne – 25.04.2021

3 niedziela po Wielkanocy

Jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem;
stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe.
2 Kor 5,17

 1. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rozbudowę systemu wyświetlania w kaplicy. Zebraliśmy w sumie 4.038,76zł. Dziękujemy też tym, którzy w miniony wtorek wykonali pierwszą część prac. Niedługo prace powinny być zakończone.
 2. W najbliższym tygodniu ze względu na sytuację w naszym kraju nie będzie wieczoru ze Słowem Bożym. Mamy nadzieję, że po weekendzie majowym rozpoczniemy znowu wszystkie spotkania parafialne i szkółki niedzielne
 3. W czwartek próba zespołu młodzieżowego o 18.00
 4. W sobotę próba chórku dziecięcego o 09.00.
 5. W niedzielę za tydzień 2 maja będziemy obchodzić kolejną pamiątkę poświęcenia naszej kaplicy. Uroczyste nabożeństwo rozpocznie się o 10.00. Kazanie wygłosi ks. Marek Michalik z Wisły Czarne. Planujemy, jeśli pogoda pozwoli przygotować dodatkowe miejsca na zewnątrz.
 6. W związku z Pamiątką poświęcenia chcemy upiec tradycyjne kołocze założeniowe. Nasza działalność ośrodka ze względu na obostrzenia jest w trudnej sytuacji i w ten sposób chcemy też ją wesprzeć. Jeśli ktoś może to prosimy o przynoszenie produktów na kołocze, bądź wpłacanie ofiar na ten cel do najbliższego czwartku. Kołocze będziemy sprzedawać w sobotę od godz 10.00
 7. Prowadzimy zbiórkę ofiar na Bratnią Pomoc im. Gustawa Adolfa. Zbiórka prowadzona w całym naszym Kościele ma wspomóc parafie w ich potrzebach remontowych.
 8. W dniach 10-12 września organizujemy wycieczkę w Pieniny. Planujemy m.in. wycieczki w góry, rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim i zwiedzanie skansenu kolejowego w Chabówce. Szczegółowy plan wycieczki na stronie internetowej i facebook’u. Zgłoszenia wraz z wpisowym do 20 czerwca.
 9. W czasie wszystkich nabożeństw i spotkań prosimy o przestrzeganie dystansu społecznego, dezynfekowanie rąk i zasłanianie ust i nosa.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.
 11. Z karty żałobnej podajemy, że w minionym tygodniu zmarli i pochowani zostali
  • Śp. Ryszard Cieślar, przeżył 57 lat, zamieszkały Jodłowa 7
  • Śp. Rudolf Cichy, przeżył 89 lat, mieszkał Jawornik 14, pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 25 kwietnia o 14.00 na cmentarzu komunalnym w Wiśle.
  • Śp. Andrzej Przybyła, przeżył 58 lat, mieszkał przy ul. Wrzosowej, a w ostatnich latach w Niemczech, jego pogrzeb odbędzie się w najbliższy czwartek 29 kwietnia w Crailsheim w Niemczech

Polecamy nagranie kazania link