W piątek 15 stycznia br. o godzinie 18.00 spora grupa miejscowej młodzieży miała okazję zawitać na mega spotkaniu w jawornickiej kaplicy. Gości nie przestraszyło dość dużo śniegu na zewnątrz i w dużych ilościach już długo, długo przed rozpoczęciem zaczynali zapełniać miejsca siedzące, których jak się okazało później, brakowało. Wśród obecnych były ekipy z Cieszyna oraz z okolic Skoczowa, Ustronia, Istebnej, czy też pozostałych dolin wiślańskich. Temat wieczoru brzmiał: "Czy rzeczywiście od czekania dusza rdzewieje?". Oprawę muzyczną przygotował zespół złożony z jaworniczan oraz muzyków z „Jarzębatej”, dzięki którym mogliśmy przywitać i z całego serca wielbić naszego Pana.
Tym, że Bóg mimo ciężkiego dzieciństwa i pokus dzisiejszego świata może zmienić człowieka o sto osiemdziesiąt stopni udowodniła w swoim świadectwie Iwona Czyż, czyli popularny „Dziobak”. Następnie uczestnicy mogli obejrzeć film. Zdaniem wielu dał on nam czas na refleksję i przemyślenia wielu spraw. Przedstawiał on obraz ludzi podróżujących pociągiem, takich jak my. Ważną rolę odgrywała postać dróżnika, człowieka zajmującego się podnoszeniem zwodzonego mostu, na którym znajdowały się tory kolejowe. W pewnym momencie musiał podjąć brzemienną w skutkach  decyzję, mianowicie albo opuścić most i uratować wielu podróżujących (co ostatecznie musiało spowodować śmierć jego syna, który w tym czasie znalazł się wewnątrz mostu) czy też  ocalić swojego ukochanego syna, kosztem życia pasażerów. W końcu człowiek ten pozwolił przejechać pociągowi, jednocześnie dając drugą szansę grzesznikom znajdującym się w środku. Ciekawe, co my byśmy zrobili na jego miejscu? Po projekcji pokaz swoich zdolności teatralnych zademonstrowali aktorzy z Wisły Centrum. Dzięki swojemu przedstawieniu uzmysłowili, jak głupią i bezmyślną rzeczą w życiu jest oszustwo, łapówkarstwo. Gdyby pracownik miał więcej cierpliwości i silniejszą wolę, mógł otrzymać awans w pracy oraz najnowszy model motocyklu „Suzuki” (był zagorzałym fanem motoryzacji), jednak wobec braku uczciwości został zwolniony. Myślę, iż była to także dobra lekcja dla zgromadzonej publiczności.
W końcu przyszedł czas na słowo, które wygłosił Marcin Podżorski (Stefan). Głównym tematem było działanie, poświęcenie dla naszego Zbawiciela. Mówca chciał nam pokazać, iż w oczach Boga, wykonując nawet drobną, niezauważalną dla innych służbę, jesteśmy nieraz bardziej cenni od tych, którzy robią „coś” na pokaz, ale ich działania nie płyną z całego serca. Po wspólnym uwielbieniu, przyszedł czas na małe „conieco”, czyli ciasto i herbatę, przygotowane przez gospodarzy. Po rozmowach z wieloma uczestnikami spotkania, stwierdzam, iż inicjatywa organizowania mega spotkań młodzieżowych w naszej okolicy sprawdziła się w stu procentach. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne!S.B.

 


Wykład Marcina Podżorskiego:

{mp3}Wyklad-MegaSpotkanie15.01.2010-MarcinPodzorski{/mp3}


Opinie uczestników spotkania:

{mp3}reportaz_mega{/mp3}

Materiały zostały przygotowane przez redaktorów programu "Po Prostu"


Film który mogliśmy obejrzeć na spotkaniu:

{youtube}hn-MkOPeRr0{/youtube}