Nasza młodzieżówka miała możliwość spędzić weekend 18-20 czerwca w malowniczo położonym miejscu nad zatoką Sosiną nieopodal Jaworzna. Mimo małych problemów technicznych z naszymi samochodami oraz z błędnie wskazującym drogę GPS-em w godzinach wieczornych dotarliśmy na miejsce. Pomimo zmęczenia w piątkowy wieczór zgromadziliśmy się na społeczności, podczas której dziękowaliśmy Bogu za Jego opiekę, łaskę i możliwość przyjazdu do Jaworzna. Również mieliśmy okazję pośpiewać nieco dłużej, niż to zwykle czynimy na cotygodniowych spotkaniach.

Noc na nowym miejscu i w nieswoich łóżkach utrudniała nam zaśnięcie, przez co niektórzy w sobotę mieli problem z obudzeniem się na śniadanie. Po posiłku zebraliśmy się wspólnie, by studiować fragmenty Biblii dotyczące dobrych uczynków i ich wpływu na nasze życie. Niesprzyjające prognozy pogody nie sprawdziły się, gdyż w okolicach południa wyszło słońce i mieliśmy okazję popływać, skorzystać z rowerków wodnych lub po prostu przejść się dookoła zalewu. Zagraliśmy również mecz w siatkówkę, a niektórzy postanowili wziąć rewanż, grając w piłkę nożną. Wieczorem urządziliśmy sobie grilla, po którym faceci postanowili zmierzyć się ze sobą ponownie w piłkę nożną, tym razem w jej wirtualną odmianę. W niedzielny poranek mieliśmy społeczność, podczas której poruszony został temat tęsknoty, Bożej bliskości oraz istotności naszej bliskiej relacji z naszym Ojcem nawet w trakcie wypełnionych wakacji. Modliliśmy się również o nasze różne plany, zamierzenia związane z okresem odpoczynku. Po obiedzie spakowaliśmy swoje rzeczy i ruszyliśmy z powrotem do domu, zatrzymując się po drodze na małą przekąskę w McDonaldzie.

Po raz kolejny mieliśmy możliwość zintegrowania się, spędzenia sporej ilości czasu razem. Również od strony duchowej mieliśmy okazję częściej uwielbiać Boga w pieśniach i zastanawiać się nad Jego ingerencją w naszym życiu. Wyjazd okazał się udany i liczymy, że w przyszłości ponownie udamy się w jakiś uroczy zakątek naszego kraju.