Nasz parafianin, Paweł Słowiok odniósł jeden z największych sukcesów w swojej sportowej karierze. Podczas IX Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy „Śląsk – Beskidy 2009” zdobył aż 3 medale – złoty oraz dwa srebrne w kombinacji norweskiej. Pierwsze srebro wywalczył podczas sprintu, ulegając tylko Niemcowi Manuelowi Faissetowi. Potem Paweł zdobył medal z najcenniejszego kruszcu – wygrywając rywalizację metodą Gundersena. Trzeci krążek wywalczył wraz z kolegami z reprezentacji w sztafecie. Warto dodać, iż Polska na tych zawodach zdobyła 4 medale – z czego aż 3 wywalczył Paweł Słowiok. To olbrzymi sukces tego młodego zawodnika, a przecież rywalizacja o najwyższą stawkę jest jeszcze przed nim. Jesteśmy dumni, że naszym parafianinem jest tak utalentowany sportowiec, z którym wiąże się spore nadzieje na przyszłość. Być może kiedyś usłyszymy o Pawle Słowioku, który na arenie międzynarodowej walczy z najlepszymi kombinatorami norweskimi i osiąga niemniejsze sukcesy niż te podczas Zimowego Festiwalu Młodzieży.