W dniach 18-19 kwietnia wyjechaliśmy do ośrodka „Betania” w Wapienicy, dzielnicy Bielska – Białej. Chcieliśmy kontynuować tradycję naszych corocznych integracyjnych wyjazdów. Głównymi tematami, z którymi się zapoznaliśmy była odpowiedzialność oraz zachęta do czytania Ewangelii.
W piątkowy wieczór Ania i Przemek Sztwiertniowie skupili się na tym, by być odpowiedzialnym nie tylko za siebie, ale także za innych oraz by podejmować mądre, dojrzałe decyzje będące w zgodzie ze Słowem Bożym. W dalszej części programu uczestniczyliśmy w wieczorze uwielbienia przeprowadzonym przez Szymona, Dawida i Piotrka. Poprzez wiersze, teksty biblijne oraz piosenki mogliśmy przeżyć czas w Bożej bliskości i zbliżyć się do naszego Ojca.
Sobota – to studium biblijne poświęcone wybranym osobom z Ewangelii. Poznając ich sytuację, mogliśmy także odnaleźć współczesne zastosowanie do naszego życia i zostaliśmy zachęceni do codziennego rozpoczynania dnia z Bożym Słowem oraz zapoznawania się z treścią Ewangelii. Dalsza część programu była już nieco „na luzie” – wybraliśmy się na spacer w kierunku zapory oraz urządziliśmy sobie popołudnie gier i zabaw. Mnóstwo śmiechu, dobrej zabawy, integracji – wszyscy doskonale się bawili.
Wyjazd okazał się bardzo udany, wiele osób żałowało, iż trwał tak krótko. Lecz dla chcących więcej informacja – planowany jest wakacyjny wyjazd w Bieszczady, już na dłużej. Chcemy podziękować personelowi ośrodka „Betania” za wspaniałe przyjęcie, posiłki i liczymy, że nie był to nasz ostatni pobyt w tym miejscu.